در عصر فناوری امروزه، کامپیوتر یکی از اصلی ترین ابزار های دنیای ارتباطات محسوب می شود. کابرد های فراوان یارانه موجب شده که افراد زیادی به سمت آن سوق پیدا کنند. اکثر افراد با هر سنی بنا به خواسته های خود از این دستگاه استفاده می کنند؛ از این رو جدید ترین ترفند های کامپیوتر، مطلبی مفید و کاربردی برای شما خواهد بود.

با دانستن این ترفندها سرعت عمل شما بیش تر خواهد شد؛ در نتیجه از این پس به بعد با لذت و آگاهی بیشتری با رایانه خود کار خواهید کرد.

یکی از جالب ترین ترفند های کامپیوتر؛ ایجاد کلید میانبر اختصاصی

این ترفند جالب به شما این امکان را می دهد که کلید های میانبر سفارشی خود را برای هر یک از نرم افزار های مورد علاقه تان ایجاد کنید. برای انجام این کار تنها روی نرم افزار کلیک راست کنید. سپس به  قسمت Properties بروید. در این قسمت کلید های Shortcut را مشاهده خواهید کرد.  کافیست روی آن کلیک کنید و کلید مورد نظر خود را برای ایجاد میانبر را فشار دهید.

رمز عبور وای فای را پیدا کنید!

رمز عبور وای فای در ویندوز 7 تنها با کلیک راست کردن روی بخش ویژگی های وای فای و جعبه رمز عبور قابل دسترسی است؛ اما این روش در ویندوز 10 بدین صورت نیست. برای ویندوز 10، گزینه فقط cmd را در فهرست شروع تایپ کنید و سپس کلید enter را بزنید تا کد را مشاهده کنید.

قفل سریع کامپیوتر

یکی از ترفند های کامپیوتر که توجه افراد زیادی را به خود  جلب کرده است، قفل سریع آن است. معمولا افراد برای قفل کردن کامپیوتر خود به بخش منو مراجعه می کنند؛ در صورتی که این روش زمان بر است. اگر می خواهید رایانه خود را سریع قفل کنید کافی است  windows + L را همزمان فشار دهید؛ یکی از میانبر های اصلی کامپیوتر این مورد است.

ترفند های کامپیوتر

دسکتاپ جدید بساز

برای تغییر دادن میز کار خود و دسترسی به میز کار جدید روشی سریع را به شما پیشنهاد می کنیم. تنها با فشار دادن دکمه های windows + tab این امر امکان پذیر خواهد بود. زمانی که این دکمه ها را بزنید، یک دسک تاپ مجازی جدید برای شما ایجاد می شود. با زدن این دکمه ها به راحتی و سریع زیاد میز کار خود را تغییر دهید.

تغییر نام دادن چند پروژه هم زمان

یکی از راهکار های استفاده از رایانه برای تغییر نام دادن چندین پرونده به یک پرونده واحد این است تا تمامی پرونده ها را برگزینید؛ سپس   دکمه F2 را فشار دهید؛ پوشه را تغییر نام داده و enter را بزنید. پس از این کار می بینید که تمامی پوشه های انتخاب شده به طور خودکار، به نامی که شما انتخاب کردید تغییر می کنند.

درایو دیسکتان را تمیز کنید

یکی از دغدغه های اصلی افراد در استفاده از رایانه، پوشه ها و مواردی هستند که خود به خود وارد رایانه می شوند. راهکاری راحت را به شما آموزش می دهیم که تمامی این فایل های ناخواسته را یکباره پاک کنید.

به منوی به منوی شروع بروید و گزینه Disk Cleanup  را انتخاب کنید. سپس درایو مورد نظر خود را انتخاب کنید و فایل های ناخواسته را پاک کنید.

ترفند های کامپیوتر

ترفند های کامپیوتر 2020 در یک نگاه

در این مقاله ترفند های جالب توجهی را در خصوص کامپیوتر بررسی کردیم که در استفاده روزمره بسیار کاربردی هستند. با این ترفند ها امکان ایجاد کردن دسکتاپ جدید، حذف پوشه ها و اطلاعات اضافه، قفل سریع رایانه و ساخت کلید میانبر اختصاصی خودتان است.

با این ترفند ها پیدا کردن رمز عبور وای فای و تغییر نام دادن پروژه های متعدد به صورت همزمان و در حداقل زمان برای شما میسر خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *