بسیاری از افراد از امکانات تلفن همراه خود بی خبر هستند. در این مقاله  5 مورد از ترفند های جالب و کاربردی گوشی سامسونگ را به شما  آموزش می دهیم. با به کارگیری این ترفند ها بهترین استفاده را از موبایل سامسونگ خود خواهید برد.

گوشی سامسونگ خود را به ترتیب الفبا مرتب کنید

ترتیب برنامه ها و موارد وارد شده در سیستم عامل سامسونگ، بر اساس تاریخ ورود آن ها است. برای مثال موارد جدید به انتهای لیست افزوده می شوند. برای مرتب کردن برنامه های خود به ترتیب حروف الفبا تنها کافیست، منوی برنامه را باز کنید. سپس 3 نقطه سمت بالا را انتخاب کرده و با ضربه زدن روی “Sort” مرتب سازی بر اساس حروف الفبا را انتخاب کنید.

گوشی سامسونگ

غیر فعال کردن حالت sleep  برنامه ها در موبایل سامسونگ

موبایل سامسونگ با برخورداری از پروتکل صرفه جویی در مصرف برق، حالت sleep  را فعال می کند. سامسونگ این حالت را برای برنامه های به ندرت استفاده شده، فعال می کند. به سبب این حالت، برنامه هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، توانایی اجرایی محدود تری در پس زمینه خواهند داشت.

از این رو با مراجعه به تنظیمات گوشی و غیر فعال کردن این گزینه، اعلان های برنامه های خود را دریافت خواهید کرد.

کم کردن شدت ویبره

ویبره یکی از قابلیت های مفید گوشی سامسونگ به شمار می آید. ولی در برخی از موارد که شدت ویبره بالا است، باعث ترساندن افراد می شود. لازم به ذکر است که شدت بالای ویبره، سبب کاهش شارژ گوشی نیز می شود.

به موجب تنظیم ویبره در ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید. سپس شدت ویبره یا گزینه vibration intensity را به میزان دلخواهتان تنظیم کنید. کمترین میزان ویبره در موبایل سامسونگ کاملا محسوس و مناسب است.

افزایش مهلت نمایش صفحه

شایان ذکر است که مدت تنظیم شده براس نمایش صفحه گوشی سامسونگ، روی 30 ثانیه است و بعد از آن صفحه نمایش خاموش خواهد شد.

این ویژگی باعث آزرده خاطر شدن افراد بی شماری شده است. راه حل کلیدی برای رفع این مشکل، ورود به بخش تنظیمات و سپس تنظیمات نمایشگر است. در این بخش ماندگاری صفحه نمایش را روی مدت زمان دلخواه خود تنظیم کنید.

مشاهده محتوای بیشتر؛ کاهش اندازه قلم!

مقیاس بندی قلم پیش فرض در گوشی سامسونگ در حالت بزرگ است. از این رو بهتر است تنظیم کردن این گزینه را فراموش نکنید. به این منظور به بخش تنظیمات نمایشگر وراد شده و اندازه قلم را پایین بیاورید.

غیرفعال کردن پنل edgeگوشی سامسونگ

ویِژگی پنل edge موبایل سامسونگ باعث می شود به محض ضربه زدن روی نمایشگر، به طور تصادفی باز شود. اگر از قابلیت پیمایش حرکت نیز استفاده می کنید، غیر فعال کردن  پنل  edge یک ضرورت است. برای غیر فعال کردن این گزینه به تنظیمات رفته و عبارت “edge panels” را جست و جو کنید؛ سپس آن را غیر فعال کنید.

گوشی سامسونگ

ویژگی های جذاب موبایل سامسونگ

در این گفتار به بررسی ویژگی های جالب توجه و کاربردی گوشی سامسونگ اشاره کردیم. تنظیم شدت ویبره، خاموش کردن حالت Sleep  برنامه ها، غیر فعال کردن پنل edge از جمله آموزش های این مقاله بود. همچنین متناسب کردن اندازه قلم، بالا بردن حالت روشن بودن صفحه نمایش  و مرتب کردن برنامه ها به ترتیب الفبا را نیز بررسی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *