در دنیای مدرن امروز که همه چیز الکترونیکی و هوشمند شده است، اگر دانش خود را برای استفاده از رایانه بالا ببرید، کارهایتان بسیار جلو می افتد. در اینجا ترفند های جالبی برای استفاده سریع از کامپیوتر را یاد می دهیم. با این ترفند ها هوشمندانه تر عمل خواهید کرد؛ با ما باشید تا با این ترفند ها آشنا شوید.

استفاده سریع از کامپیوتر؛ عکس فوری بگیر

به جای اینکه هر بار با گوشی همراه خود از صفحه مورد نیاز، در کامپیوتر عکس بگیرید و وقت زیادی را تلف کنید، با ترفندی جالب این کار را با رایانه خود انجام دهید. اسکرین شات گرفتن با رایانه، کیفیت تصویر را حفظ می کند.

برای عکس گرفتن اگر از Mac استفاده می کنید، کافی است همزمان Shift ، Command و عدد 3 را فشار دهید. همچنین به این منظور در ویندوز، دکمه Prt Sc را همزمان با کلید Windows فشار دهید.

پادشاه ترفندهای استفاده راحت از رایانه!

یکی از بهترین ترفند ها در استفاده سریع از یارانه که در بسیاری مواقع شما را نجات می دهد، عقب بردن زمان و برگرداندن تغییرات انجام شده است. در این بخش با روش هایی کاربردی برای استفاده سریع از کامپیوتر آشنا خواهید شد.

استفاده سریع از کامپیوتر

·         برگرداندن شرایط به حال قبلی

بسیاری از مواقع دکمه ای را اشتباه می زنیم و می خواهیم شرایط به حال قبلی برگردد. برای این کار کافی است کلید  control را به همراه کلید Z فشار دهید.

·         برگردادن تغییرات

اگر می خواهید آنچه که تغییر داده اید را برگردانید کلید control  را با کلید Y فشار دهید.

·         برگرداندن صفحه وب

اگر می خواهید یک برگه وب را که به طور تصادفی حذف کرده اید بازگردانید، با استفاده از کلید Control Shift و کلید T این کار را انجام دهید.

 

کنترل سرعت

اگر احساس می کنید رایانه شما افت سرعت پیدا کرده است، آن را بررسی کنید. در Mac، Activity Monitor را چک کنید. برای این امر به قسمت برنامه ها بروید سپس پوشه Utilities را انتخاب کنید و این امر را بررسی کنید.

در ویندوز نیز با فشردن دکمه های Control، Shift و Escape به بخش Task Manager می روید و امکان بررسی سرعت را پیدا می کنید. در آنجا خواهید دید که چه برنامه هایی بیشترین میزان مصرف انرژی را در رایانه شما دارند. با خاموش کردن این برنامه ها، سرعت رایانه شما بالا خواهد رفت.

استفاده سریع از کامپیوتر

استفاده سریع و راحت از رایانه با ترفندهای کاربردی

در این گفتار روش های جالبی را برای افزایش سرعت در یارانه آموزش دادیم. برای گرفتن عکس از صفحه کافی است دکمه دکمه Prnt Scrn را همزمان با کلید Windows فشار دهید.

باز گردادن حالت قبلی در کامپیوتر تنها با فشار دادن همزمان کلیدهای ctrl و z میسر می شود. برای برگرداندن صفحه وب Control Shift و کلید T را بزنید. برای کنترل کردن سرعت رایانه خود نیز، دکمه های Control، Shift و Escape را بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *