یک شرکت امنیت سوئدی از حملات سایبری وارد شده بر آن خبر داد. این شرکت اذعان دارد که هزاران سند و اطلاعاتش طعمه ی هکر ها شده است. این شرکت در اظهارات خود بیان کرد که حمله سایبری مذکور ممکن است، امنیت پارلمان سوئد و شماری از بانک ‌های اروپایی را تهدید کند.

حمله به شرکت امنیت سوئد

سخنگوی شرکت امنیتی سوئد، در گفتگو با یورو نیوز این واقعه را بسیار تاسف بار خواند. پس از اینکه کارشناسان خارجی صحت این حمله سایبری به کمپانی سوئدی را تایید کردند، گزارش آن برای سیستم‌ های امنیتی به آژانس اطلاعات داخلی و ضد تروریسم سوئد فرستاده شد.

شایان ذکر است که استفان سیرن، مدیر عامل گروه امنیتی گانبو که شرکت‌ تحت ریاست او در ماه اوت مورد هدف سایبری قرار گرفته بود، هدف این حملات سایبری را «جاسوسی صنعتی» اعلام کرده بود. مدیر عامل گانبو در این خصوص اذعان داشت: ((ما فقط می توانیم در مورد هدف این حمله گمانه ‌زنی کنیم، اما در عین حال نمی‌توان این حمله را به صورت قطعی در هدف جاسوسی صنعتی دانست)).

شرکت امنیت سوئد

خوب است بدانید تخصص گروه امنیتی گانبو در خصوص درگاه‌ های دسترسی امنیتی به اطلاعات حساس است؛ این گروه به موجب تخصص خود در سراسر جهان توجه سازمان های مختلفی را به خود معطوف کرده است. برای نمونه سازمان هایی از قبیل نیروگاه ‌های هسته‌ای، بیمارستان ‌ها و فرودگاه‌ ها از جمله این سازمان ها هستند.

فاش نکردن شرکت های مورد حمله

تاکنون رسانه ‌های سوئد و منابع امنیتی مطلع از عملیات سایبری این کشور، نام شرکت ها و سازمان هایی که مورد حمله قرار گرفته بودند را فاش نکرد. کمپانی گانبو گزارشات تهیه شده توسط رسانه ها، مبنی بر عدم اطلاع مسئولان شرکت از کپی شدن داده ها را تکذیب کرد.

سخنگوی شرکت امنیتی سوئد در این راستا به یورو نیوز اظهاری در خصوص گانبو داشتند. بر اساس ادعای آن ها، گانبو بعد از کشف دسترسی به داده ها، فرضی مبنی بر در اختیار قرار دادن اطلاعات پرونده های فاش شده و داده های آن ها را در اختیار افراد غیر مسئول گذاشته است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *