بر اساس تحقیقات صورت گرفته آی بی ام، در یک سال اخیر در خصوص تهدیدات اطلاعاتی سالانه فضای مجازی، تهدیدات بدافزاری فضای مجازی دو برابر شده است. محققان آی بی ام اظهار داشته اند که هدف اصلی حملات سایبری، سازمان های فعال در خصوص تحقیق و درمان ویروس کرونا بوده اند.

حملات سایبری به بیمارستان ها دردسر ساز شد

در واقع سازمان هایی که در پی یافتن راه های درمانی و واکسن های موثر برای رفع این ویروس بوده اند، مورد حملات سایبری قرار گرفته اند. بیمارستان ‌ها، شرکت ‌های دارویی، مجموعه ‌های خدمات پزشکی و شرکت ‌های حوزه انرژی از جمله مراکزی هستند که حملات سایبری به آن ها افزایش داشته است.

حملات سایبری

باج گرفتن هکر ها با حملات سایبری

بر اساس گفته های آی بی ام، علت افزایش حمله های سایبری سایبری به این مراکز به دلیل حساس بودن حوزه فعالیتی آن ها است. این مراکز به دلیل اهداف ویژه و کاربردی که دارند، نباید پذیرای هیچگونه اختلال در سیستم های خود باشند؛ از این رو در شرایط هک شدن، سرقت اطلاعات یا حملات باج افزاری، در صدد حل این اختلالات بر می آیند و با باج دادن به هکر ها به فعالیت های خود باز می گردند.

افزایش حمله های سایبری با شیوع کرونا

بر اساس گزارش های صورت گرفته از آی بی ام، حملات سایبری به موسسات پزشکی، درمانی و انرژی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰، افزایش 50 درصدی داشته است؛ لذا لازم است این مراکز هشیاری خود را برای جلوگیری از این حملات افزایش دهند.

حملات سایبری

شرکت های در کمین حمله های سایبری

خوب است بدانید پس از از مجموعه ‌های پزشکی، درمانی و انرژی در بخش های نظیر خرده فروشی ‌های آنلاین، شرکت‌ های خدماتی حرفه ‌ای، سازمان‌های دولتی، رسانه ‌ها، بخش حمل و نقل شاهد حمله های سایبری بوده ایم. شرکت های مذکور نیز باید با رعایت نکات امنیتی از حملات احتمالی آینده جلوگیری کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *