پژوهشگران امنیت سایبری خبری مبنی بر حمله جاسوس های سایبری را فاش کردند. در این عملیات هکر ها در پوشش استخدام شدن برای کمپانی های بزرگ صنایع دفاعی ایالات متحده، شرکت ها را مورد حمله قرار دادند.

طعمه های این حملات، شرکت های بزرگ صنایع دفاعی ایالات متحده از قبیل کمپانی های شرکت ‌های هوا فضای کالینز و جنرال داینامیک در شبکه اجتماعی لینکدین بودند.

حمله جاسوس های سایبری در پوشش استخدام 

شرکت خدمات امنیتی سایبری واقع در اسلواکی به نام «ااست» بیان کرده که جاسوسان سایبری در سال گذشته، با نزدیک شدن به کارکنان و دادن پیشنهادات شغلی دروغین از سوی شرکت‌ های آمریکایی حملات سایبری خود را آغاز کرده اند. لازم به ذکر است که این حملات باعث به خطر انداختن دو شرکت دفاعی و هو افضا در اروپای مرکزی شده است.

جاسوس های سایبری

لینکدین؛ بستر حملات سایبری

مسئول تحقیقات تهدید های امنیتی، ژان ایان بوتین در این مورد اعلام کرده که هکر ها برای نفوذ خود از سیستم پیام رسانی خصوصی لینکدین استفاده کرده اند. این افراد به این منظور از با فرستادن پیوند هایی حاوی بد افزار به مخاطبین، آن ها را فریب داده اند.

شرکت اسلواک به دلیل محرمانه بودن اطلاعات مشتریان، نام افرادی را که مورد حملات سایبری قرار گرفتند را فاش نکرده است. همچنین این شرکت اظهار داشته که تاکنون مشخص نشده که چه اطلاعاتی به سرقت رفته است.

هکر ها

شرکت «اِسِت» طبق بیانه ای اعلام کرده که قادر به تعیین هویت دقیق هکرها نبوده است. این شرکت اضافه می کند که حملات سایبری صورت گرفته ارتباطاتی با گروهی از کشور کره شمالی به نام ((لازاروس)) دارد.

شایان ذکر است که دستگاه های قضایی آمریکایی در زمان های گذشته این مجموعه را به دزدی از فضای مجازی متهم کرده است.دزدی های مذکور از شرکت هایی از قبیل پیکچرز و بانک مرکزی بنگلادش رخ داده است.

لینکدین؛ سو استفاده های مکرر

این اولین مرتبه ای نیست که در شبکه لینکدین شاهد حمله جاسوس های سایبری هستیم. بلکه مقامات غربی به دفعات کشور چین را به استفاده از حساب های تقلبی در لینکدین محکوم کرده است.

مقامات غربی بیان کرده اند که لینکدین برای جاسوسی در سطح بین المللی و سایر کشور ها، این حساب های تقلبی را ایجاد کرده است. در این راستا مسئولان لینکدین گفته اند که حساب ‌های کاربری استفاده شده در حملات سایبری شناسایی و حذف شده اند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *